Tüm Zamanların En İyi 10 Animasyon Filmi

9
2779

Animasyon filmlerini sevmeyen yoktur heralde. Özellikle son yıllarda çekilen, dev bütçeli animasyon filmleri, bu türden hoşlanmayanları bile sinemaya çekmeyi başardı. Animasyon filmeleri ile ilk tanışmamız, unutulmaz film Aslan Kral‘ la oldu. Aynı zamanda Aslan Kral, gelmiş geçmiş en yüksek gişe hasılatı yapan animasyon filmi olarakta bilinmekte. Aslan Kral ile sinemaya yeni bir soluk getiren animasyon filmlerinin arasında, şimdiye dek çekilmiş en iyi 10 tanesini seçti. Tüm zamanların en yi 10 animasyon filmini konunun devamında bulabilirsiniz.

En İyi 10 Animasyon Filmi

1WALL-E

Birçok otoriteye göre de, gelmiş geçmiş en iyi ve en yaratıcı animasyon filmi olan Wall-E, bizim listemizde de ilk sırada bulunuyor. Filmde neredeyse hiç konuşma olmamasına karşın, hayata dair birçok güzel şeyi bu animasyonda bulabileceksiniz.

2Up (Yukarı Bak)

Aynı zamanda Wall-E filminin de yapımcı Pixar tarafından çekilen Up, bilindik animasyonların aksine, biraz daha duygusal bir film olarak izleyicinin karşısına çıkıyor.

3The Lion King (Aslan Kral)

1994 yapımı olmasına rağmen bir döneme damgasını vuran Aslan Kral, animasyon sinemasının geldiği bugünkü noktanın bir habercisi gibiydi adeta. Disney tarafından çekilen film, 90′ lı yıllarda birçok kişinin sinemada izlediği ilk film olarakta bilinir.

4Toy Story (Oyuncak Hikayesi)

Şu günlerde 3. sü vizyona giren Toy Story’ nin ilk filmi 1995 yılında yine Pixar tarafından çekilmişti. Çok zekice kurgulanmış ve çocukların oyuncaklara bakış açısını değiştirebilecek türden bir film.

5Finding Nemo (Kayıp Balık Nemo)

Oldukça kaliteli bir sualtı animasyon filmi olan Kayıp Balık Nemo, gülmek, eğlenmek, hoşça vakit geçirmek isteyenler için mükemmel bir film olacaktır. Filmde aynı zamanda çok kaliteli espriler ve animasyonların olmazsa olmazı biraz duygusal sahneler de mevcut.

6Ratatouille


Yine her yaştan sinemaseverin izleyebileceği, hayata dair bir çok şeyin bulunabileceği güzel bir animasyon Ratatouille. Bir aşçı olmak isteyen sevimli farenin, önüne çıkan engellere rağmen bu tutkusundan vazgeçmemesini konu alan film aynı zamanda izleyenlerede, ne olursa olsun insanın hayallerinin peşinden gitmesini öğretmeye çalışıyor birazda.

7Shrek


Serinin 4. filmi geçtiğimiz günlerde vizyona girdi. Ama ilk filmin yeri her zaman için bambaşkadır tabi ki. İnsanlara animasyon filmlerini sevdiren bir yapıttır belki de Şrek. Aşkı için bütün engellerin üstesinden gelen Şrek’ in ve yanındaki arkadaşlarının hikayesi zevkle izlenebilir.

8The Incredibles (İnanılmaz Aile)

2004 yapımı çekilen ve sıkılmadan tekrar tekrar izlenebilecek bir animasyon filmi olan İnanılmaz Aile, bir süper kahramanın özel bir görev için ailesiyle beraber atıldığı maceraları anlatıyor.

9Kung Fu Panda

Yine çok yaratıcı bir senaryo, kurgu ve yerine replikleri içeren bir animasyon filmi daha. Kung Fu Panda, özellikle sempatik dövüş sahneleriyle her yaştan izleyicinin beğenisini kazanmış bir film. 90 dakika boyunca hiç sıkılmadan, yerinizden kalkmadan izleyebilirsiniz.

10Ruhların Kaçışı

2001 Japon yapımı olan ve ülkemizde 2004 yılında Ruhların Kaçışı adıyla vizyona giren, IMDB puanı oldukça yüksek olmasına karşın, ülkemizde pekte bilinmeyen bir film Spirited Away. İnanılmaz bir hayalgücünün eseri olan film, 2 saat boyunca sıkılmadan izlenebilecek türden

9 YORUMLAR

  1. acaba ruhların kaçışı bu filmlerle bir tutulabilir mi? Yani teknik olarak animasyon diye adlandırılsa da, sanki bu listede biraz sırıtıyor…

  2. RUHLARIN KAÇIŞINI 1 2 DK ÖNCE İZLEDİM MERAK ETTİM EN İYİ 10 ANİMASYON u KISMET BURAYA YORUM YAZMAKMIŞ/ RUHLARIN KAÇIŞI TEK GEÇER HEPSİNİ RUHLARIN KAÇIŞINI İZLEMEYENLER İZLESİNLER PİŞMAN OLMAZLAR….

  3. Bir tek Ruhların Kaçışı’nı izlemedim diğer hepsini izledim.
    Zaten Ruhların Kaçışı güzele benzemiyor. 😛

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here