Spartacus 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

73
2710

Yayınlandığı ilk bölümden itibaren kendisine sağlam bir izleyici kitlesi oluşturan Spartacus: Blood and Sand ın, 1. sezon finali 16. nisanda yayınlandı. Sezon finali niteliğindeki 13. bölümü izleyicisini haddinden fazla tatmin etmiş olsa gerek  ki 2. sezonun başlamısını iple çekiyorlar. Bir kesim dizi için çok fazla seks sahnesi içeriyor dese de aslında ilk bölümlerden sonra bu tip sahnelere daha az yer verildi. Dizinin yapımcılarıda zaten şimdiye dek çekilmiş en fazla seks sahnesi içeren ve en kanlı sahneleri içeren dizi olduğunu duyurmuşlardı.  Roma dönemimi konu alan bir dizide bu kadar açık sahne olması zaten doğal olarak karşılanmalı. İlerleyen bölümlerde dizideki olaylar biraz daha rayına oturmaya başladıkça bu tip sahneler azaldı ve daha çok entrikalar izleyiciye yansıtıldı. Her bölümü merakla beklenen bir dizi haline dönüştü ve belli oldu ki dizinin kesinlikle 2. sezonu çekilecekti. İşte bu sıralarda dizinin başrol oyuncusu Andy Whitfield ‘in lenf kanseri olduğu açıklandı.

 

Herkesin merakla ettiği soru Spartacus’ un 2. sezonu çekilecek mi? Şimdiden belli olan birşey varki Andy Whitfield iyileşmeden 2. sezon çekimlerine başlanmayacak. Erken teşhis konduğu için tedavisinin olumlu gittiği ve kısa sürede sağlığına kavuşacağı belirtiliyor. Ancak tedavinin ne zaman sonuçlanacağı belirsizliği koruduğundan yapımcılar, dizi karakterlerinin geçmişini konu alan mini bir seri çekmeyi düşünüyolar diye bir söylentide var. Spartacus’ un yerine genç bir oyuncunun gençliğini anlatmasıda muhtemel.

Kesin olmamakla birlikte 2. sezon için en erken yayın tarihi 2011 in ilk ayları. Dövüş sahnelerinin yerine daha çok siyasi olayları konu alması planlanıyormuş. General Glaber, Spartacus ve diğer isyancı kölelerin peşine düşecek ki zaten Spartacus’ un de intikam almak istediği bir tek Glaber kalmıştı.

73 YORUMLAR

  1. onur kaptan arkadaşım bu dizi 12-13 yy larda geçmiyor.Büyük ihtimalle ya 1 yy yada m.ö ama söylediğine katılıyorum Romada o zamanlar böyle ahlaki kavramlar yoktu efeste görmüştüm tuvaletler yanyana arada birşey yok herkes birbirini görüyor adamlar öyle dizayn etmişler :))))

  2. aynen aynen katııyorum sana mehmet.ama dizi gerçekten bu zamana kadar izlediğim dizilerin,ötesinde bi dizi

  3. abı bu dızıde seks ve doguş kalkarsa seyırcı kıtlesınde azalma olur bence hepsı olmalı 🙂

  4. bence film herşey olmalı siyasi konuyu ne yapalım.bu arada kerim ark. ın dediğine katılıyorum.onlar olmazsa seyirci kitlesi azalır.

  5. arkadaşlar son 2 bölümünde andy nin oynanıcağı söleniyor tabi 2. sezonun sonlarında ve zatan sonun da spartacus ölüyor crixsus ta öle rpma pnları yıkıyor 3. sezon olmıycak yani tarihe bakılırsa

  6. arkadaşlar sahip öldü tmmm onu anladık fragmanda sahip nasıl oluyo orası n anlam adım ben

  7. o fragman 2. sezon deıl ana karakter kanser oldugu ıcın 2. sezon gecıktı onun yerıne ara sezon olarak 7 bolum surecek bır ara sezon koydular yanı ara sezon 1.sezonla alakası yok

  8. arkadaşlar Spartacus Gods of the Arena’ya meraba diyin spatacus oynamıyor tamamen saprtacus gelmeden önce okulun nasıl kurulduğunu anlatıyor ve güzel bir haberim var bu sene3. sezon başlaya bilir andy baş rollerde ve 3.sezonun konusu da spartacusun yaptığı liderlik ve savaşları anlatıyor.1.sezon güzeldi 2.sezon bence berbat 3.sezon süper savaş falan yapıyolar ama Batiatusu göremicez çünkü mezarı romada kalıcak süper olucak spartacus izleyin 2.sezon 21 ocak 2011 de e2 yada siyenbiside başlaya bilir.

  9. arkadaşlar 2. sezonda gladyatör evinin yükselişi konu alınıyor. yani spartacusten önceki dönem anlatılıo

  10. spartacus bence bugüne kadar yapılmış en iyi dizi bu yüzden 2. sezonu merakla bekliyorum söylenilenlerin aksine bence 2. sezonda güzel bu diziyi izleyin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here