Lamborghini Hakkında Bilinmeyen 5 Gerçek

  0
  651

  En hızlı 10 Araba yazımızla başladığımız otomobil yazılarına farketmez.net adresinde daha fazla yer vermeye başladık.Şüphesiz Lamborghini, şimdiye kadar üretilen en performanslı ve en güzel görünüşlü otomobillerden biridir. Özellikle, zengin otomobil koleksiyoncuları da, koleksiyonlarını bir Lamborghini’den yoksun etmek istemezler. Bugüne kadar en sevilen ve en çok satan modelleri de, Diablo, Gallardo ve Murcielago. Lamborghini, sanıldığı gibi, “lamborcini” olarak değil, İspanyolca olduğu için, “lamborgini” olarak okunuyor. İşte Lamborghini hakkında pek bilinmeyen 5 gerçek;

  Lamborghini 350 VGT

  Gerçek 1

  Lamborghini’nin bugüne kadar kaydedilmiş en yüksek hızı, saatte 370 km ile, Murcielago’nun Le Mans versiyonu olan Murcielago R-GT modelidir. En yüksek hıza ulaşan cadde versiyonu ise, 340 km/h ile Murcielago LP640 modelidir. Her iki model de 6000 cc’den büyük V12 motora sahip modeldir.

  Lamborghini Countach
  Lamborghini Countach

  Gerçek 2

  Lamborghini, kurulduğu günden 1978’de iflas ettiği güne kadar, bağımsız ve müstakil bir şirketti. 1978’deki iflastan sonra Chrysler’e geçti. 1998’de ise, Alman markası Audi tarafından satın alındı.

  lamborghini aventador

  Gerçek 3

  Lamborghini otomobillerinin büyük bir çoğunluğu V12 motorlara sahiptir. Ancak son çıkan Gallardo modeli V10 motorla üretilmiştir. Ve bugüne kadar hiç bir Lamborghini V8’den daha düşük bir motora sahip değildi.

  Diablo Makas Kapı
  Lamborghini Diablo

  Gerçek 4

  Lamborghini ilk otomobilini 1963 yılında üretti. Modelin adı 350GTV ve ulaşabildiği maksimum hız 280 km/h idi. 300 km/h nin üstüne çıkan ilk Lamborghini ise 1974 yılında üretildi ve adı Countach idi.

  lamborghini murcielago

  Gerçek 5

  Countach, Diablo ve Murcielago modellerinin tümü, üste doğru açılan makas kapılara sahip ancak Gallardo’da böyle bir özellik yok. Diablo ve Countach’ın artık üretilmediğini göz önüne alırsak, günümüzde makas kapıya sahip ve güncel üretimde olan tek model Murcielago.

  lamborghini reventon

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here