Afrika 2010 Dünya Kupası Fikstürü

0
517

Geri sayım bu gece bitiyor ve yarın 2010 Dünya Kupası’nda ilk santra vuruşu yapılacak. 4 yılda bir yapılan ve futbolseverler için dünyadaki en önemli ve en prestijli futbol olayı olan 2010 Dünya Kupasını onlarca ülkeden milyonlarca insan izleyecek. Biz de izlemek istediğiniz hiç bir maçı kaçırmamanız için Dünya kupası fikstürünü önce klasik olarak, daha sonra da gruplara ayrılmış biçimde sizlerle paylaşıyoruz. Yazının devamında önce 11 Hazirandan başlayarak her gün hangi saatte hangi maçın oynanacağını daha sonrada hangi gruplarda hangi maçların yapılacağını görebileceksiniz.

2010 Güney Afrika Dünya Kupası Fikstürü

11 HAZİRAN PERŞEMBE

17.00 Güney Afrika – Meksika (Coca-Cola Park, Johannesburg – A Grubu)

21.30 Uruguay-Fransa (Green Point Stadyumu, Cape Town – A Grubu)

12 HAZİRAN CUMA

14.30 G. Kore- Yunanistan (Nelson Mandela Bay Stadyumu, Port Elizabeth – B Grubu)

17.00 Arjantin – Nijerya (Coca-Cola Park, Johannesburg – B Grubu)

21.30 İngiltere – ABD (Royal Bakofeng Stadyumu, Rustenburg – C Grubu)

13 HAZİRAN CUMARTESİ

14.30 Cezayir – Slovenya (Peter Mokaba Stadyumu, Polokwane – C Grubu)

17.00 Sıbristan – Gana (Peter Mokaba Stadyumu, Polokwane – D Grubu)

21.30 Almanya – Avustralya (Green Point Stadyumu, Cape Town – D Grubu)

14 HAZİRAN PAZAR

14.30 Hollanda – Danimarka (Royal Bakofeng Stadyumu, Rustenburg – E Grubu)

17.00 Japonya – Kamerun (Peter Mokaba Stadyumu, Polokwane – E Grubu)

21.30 İtalya – Paraguay (Royal Bakofeng Stadyumu, Rustenburg – F Grubu)

15 HAZİRAN PAZARTESİ

14.30 Yeni Zelanda – Slovakya (Peter Mokaba Stadyumu, Polokwane – F Grubu)

17.00 Fildişi Sahili – Portekiz (Peter Mokaba Stadyumu, Polokwane – G Grubu)

21.30 Brezilya – Güney Kore (Royal Bakofeng Stadyumu, Rustenburg – G Grubu)

16 HAZİRAN SALI

14.30 Honduras – Şili (Peter Mokaba Stadyumu, Polokwane – H Grubu)

17.00 İspanya – İsviçre (Royal Bakofeng Stadyumu, Rustenburg – H Grubu)

21.30 Güney Afrika – Uruguay (Loftus Versfield Stadyumu, Pretoria – A Grubu)

17 HAZİRAN 2010 ÇARŞAMBA

14.30 Arjantin – Güney Kore (Soccer City, Johannesburg – B Grubu)

17.00 Yunanistan – Nijerya (Free State Stadyumu, Bloemfontein – B Grubu)

21.30 Fransa – Meksika (Peter Mokaba Stadyumu, Polokwane – A Grubu)

18 HAZİRAN PERŞEMBE

14.30 Almanya – Sırbistan (Green Point Stadyumu, Cape Town – D Grubu)

18.00 Slovenya – ABD (Coca-Cola Park, Johannesburg – C Grubu)

21.30 İngiltere – Cezayir (Green Point Stadyumu, Cape Town – C Grubu)

19 HAZİRAN CUMA

14.30 Hollanda – Japonya (Green Point Stadyumu, Cape Town – E Grubu)

17.00 Gana – Avustralya (Coca-Cola Park, Johannesburg – D Grubu)

21.30 Kamerun – Danimarka (Coca-Cola Park, Johannesburg – E Grubu)

20 HAZİRAN CUMARTESİ

14.30 Slovakya – Paraguay (Coca-Cola Park, Johannesburg – F Grubu)

17.00 İtalya – Yeni Zelanda (Green Point Stadyumu, Cape Town – F Grubu)

21.30 Brezilya – Fildişi Sahili (Green Point Stadyumu, Cape Town – G Grubu)

21 HAZİRAN PAZAR

14.30 Portekiz – Kuzey Kore (Coca-Cola Park, Johannesburg – G Grubu)

17.00 Şili – İsviçre (Coca-Cola Park, Johannesburg – H Grubu)

21.30 İspanya – Honduras (Green Point Stadyumu, Cape Town – H Grubu)

22 HAZİRAN PAZARTESİ

17.00 Fransa – Güney Afrika (Free State Stadyumu, Bloemfontein – A Grubu)

17.00 Meksika – Uruguay (Royal Bakofeng Stadyumu, Rustenburg – A Grubu)

21.30 Nijerya – Güney Kore (Moses Mabhida Stadyumu, Durban – B Grubu)

21.30 Yunanistan – Arjantin (Peter Mokaba Stadyumu, Polokwane – B Grubu)

23 HAZİRAN SALI

17.00 Slovenya – İngiltere (Nelson Mandela Bay Stadyumu, Port Elizabeth – C Grubu)

17.00 ABD – Cezayir (Loftus Versfield Stadyumu, Pretoria – C Grubu)

21.30 Gana – Almanya (Nelson Mandela Bay Stadyumu, Port Elizabeth – D Grubu)

21.30 Avustralya – Sırbistan (Loftus Versfield Stadyumu, Pretoria – D Grubu)

24 HAZİRAN ÇARŞAMBA

17.00 Paraguay – Yeni Zelanda (Loftus Versfield Stadyumu, Pretoria – F Grubu)

17.00 Slovakya – İtalya (Nelson Mandela Bay Stadyumu, Port Elizabeth – F Grubu)

21.30 Kamerun – Hollanda (Nelson Mandela Bay Stadyumu, Port Elizabeth – E Grubu)

21.30 Danimarka – Japonya (Loftus Versfield Stadyumu, Pretoria – E Grubu)

25 HAZİRAN PERŞEMBE

17.00 Kuzey Kore – Fildişi Sahili (Loftus Versfield Stadyumu, Pretoria – G Grubu)

17.00 Portekiz – Brezilya (Nelson Mandela Bay Stadyumu, Port Elizabeth – G Grubu)

21.30 Şili – İspanya (Nelson Mandela Bay Stadyumu, Port Elizabeth – H Grubu)

21.30 İsviçre – Honduras (Loftus Versfield Stadyumu, Pretoria – H Grubu)

2. TUR

26 – 29 Haziran

ÇEYREK FİNAL

2 – 3 Temmuz

YARI FİNAL

6-7 Temmuz

ÜÇÜNCÜLÜK MAÇI

10 Temmuz Cumartesi

FİNAL

11 Temmuz Pazar

Gruplar Bazında Maç Programları

NOT : Fikstür Fifa’nın web sitesinden alındığından maç saatleri 1 saat farklıdır. Örneğin 16.00 yazan ilk maç Türkiye saati ile 17.00 ‘da başlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here